O magazínu

Magazín ExportMag má tradici od roku 2010, kdy začal vycházet jako klasický tištěný měsíčník. Čtou ho nejen podnikatelé a vývozci, ale i další lidé se zájmem o hlubší pohled na zahraniční trhy.

Představujeme v něm příběhy úspěšných exportérů a  tipy na nové obchodní příležitosti pro české firmy. Nabízíme také doporučení, na co dát pozor při jednání v odlišných kulturách a při cestování i do méně častých destinací.

I like that I have access to the great majority of educational resources. For example, I like this one where I can write my essay online or other content, as I’m not very good in this field. It helps me to do such kinds of assignments at the highest level and get good marks without my effort.

Mezi další témata patří startupy a inovace, design a jeho využití v byznysu, vývoj mezinárodní dopravy nebo veřejná podpora exportu. Zajímáme se o vše, co nějak ovlivňuje globální byznys.

Magazín během své historie několikrát změnil název a rozšiřoval svůj záběr. Od roku 2021 se naplno přesouvá do online prostředí. Každý týden přináší velké téma z oblasti exportu a podnikání.

Tištěná verze magazínu ale i nadále vychází jako výběr těch nejlepších materiálů z poslední doby.

Koncept webu Exportmag.cz představuje ve videorozhovoru jeho šéfredaktor Tomáš Stingl.