Už celkem v tuctu evropských zemích mohou lidé najít malíře pokojů a zjistit si cenu malby prostřednictvím online kalkulačky od českého startupu Adam. Ten získal na svůj rozvoj investici 25 milionů korun.

Online kalkulačka obratem podle plochy určené k vymalování spočítá a navrhne cenu i propojení s dostupnými řemeslníky.

Český startup Adam pokračuje ve svém plánu usnadnit lidem vyhledávání cenově dostupných malířských služeb. V posledních měsících internetová platforma expandovala a malíře zákazníkům zajistila nově i ve Španělsku, Itálii, Řecku, Chorvatsku, Německu a Rakousku. Je tak dostupná už ve 12 zemích Evropy a v meziročním srovnání vyrostla čtyřnásobně.

K rychlému růstu pomohla investice 25 milionů korun od tuzemského fondu Presto Ventures a zakladatele a CEO estonské společnosti Bolt Markuse Villiga. “Získaná investice pro nás byla důležitým faktorem, protože nám pomáhá k rychlejší expanzi do dalších zemí. Jen za poslední dva měsíce už jsme stihli naši platformu spustit v Německu, Rakousku a Chorvatsku a další trhy máme v plánu. Potvrzuje se, že situace ohledně objednávání malířů je ve většině zemí velmi podobná a jsme rádi, že můžeme nabídnout řešení, které šetří čas i peníze zákazníkům a dokáže efektivně využít čas malířům,” komentuje Jakub Dvořák, spoluzakladatel startupu.

Roman Sysel (zleva) a Jakub Dvořák by chtěli postupně přidat do aplikace vedle malířů i další řemesla.

V meziročním srovnání Adam vyrostl čtyřnásobně. Získané prostředky využívá efektivně, jelikož každou investovanou korunu v roce 2022 dokázal startup přetavit ve více než osm korun nového obratu. Společnost je schopna spustit služby v nové zemi během 10 dní. Pro letošní rok tedy plánuje růst ještě rychleji než vloni.

Tradiční řemeslo jako je malířství modernizaci jednoznačně potřebuje, míní spoluzakladatel projektu Roman Sysel. „Nikdo ale nevyřešil zároveň všechny tři rozhodující faktory – kvalitu, dostupnost a cenu. Začínáme s malíři a brzy chceme přidat i další řemesla. Naše vize je, že si jednou skrze Adama postavíte třeba celý dům,” vysvětluje Sysel.

Startup Adam

Zakladatelé startupu jsou Jakub Dvořák a Roman Sysel. Platforma, která propojuje zákazníky s ověřenými malíři pokojů, funguje v Česku, Polsku, Maďarsku, Velké Británii, Irsku, Španělsku, Itálii, Řecku, Chorvatsku, Německu, Rakousku a na Slovensku. Dlouhé čekání a složité řemeslné ceníky nahrazuje jednoduchou online kalkulačkou, která zákazníkovi ihned zobrazí odhadovanou cenu výmalby a možnost služby malíře jedním kliknutím poptat. Následně Adam zákazníka propojí s malířem, který je v požadovaném termínu a lokalitě dostupný. Službu založili Roman Sysel s Jakubem Dvořákem, kteří stojí také za vstupem aplikace Bolt do České republiky a regionu střední a východní Evropy.

Zdroj: Tisková zpráva startupu Adam

Další články