z 5

Portugalsko spouští masivní investice na obnovu po pandemii

Čeští dodavatelé mohou v jihoevropské zemi uspět s nabídkou zboží pro energetiku, dopravu, zdravotnictví či letecký průmysl. Portugalsko je i dobrým rozcestníkem pro obchod s portugalsky hovořícími bývalými koloniemi.

Ucpáno. Egypt i Panama rozšiřují průplavy kvůli obřím lodím

Zablokování Suezského průplavu lodí Ever Given ukázalo zranitelnost mezinárodní dopravy. Egypt se rozhodl svůj průplav rozšířit, kapacitu znovu navyšuje také Panamský kanál. Problémy v globální přepravě oživily plány i na třetí alternativu – nový průplav v Nikaragui.

Jak uspět v tendrech OSN či Světové banky?

Účast v tendrech vypisovaných významnými mezinárodními organizacemi bývá nejen výhodnou investicí ale i cestou ke zvýšení prestiže. Případy úspěšných podniků dokazují, že šanci ke spolupráci s OSN či Světovou bankou mají i tuzemské firmy. V jedné z nejhustěji obydlených oblastí na světě, palestinském pásmu Gazy, se na 365 kilometrech čtverečních tísní téměř dva miliony lidí. Účastníci palestinského exodu či jejich potomci tu žijí v zoufalých podmínkách. Ulice a náměstí měst jako Gaza, Khan Yunis, Rafah či Jabalia jsou zaplaveny odpadky. Pomoc s řešením problému nabídla česká firma GEOtest, když uspěla v unikátním společném tendru Světové banky a Francouzské rozvojové agentury (AFD) na projekt podpory... [Pokračovat ve čtení]

z 5