Informační systémy pro cestující a další řešení pro indickou železnici zaštítila česká společnost AMiT, která si dál upevňuje pozici technologického lídra ve svém odvětví na indickém trhu.

Indické železnice jsou gigantickou společnosti, která je největším zaměstnavatelem na světě.

Skupina Transportation společnosti AMiT vyhrála loni dvě aukce na dodávku komponent pro informační systémy pro cestující pro železniční vozy v Indii. V minulém roce tak společnost zdvojnásobila svůj obrat na indickém trhu. AMiT je aktuálně před podpisem další smlouvy, která zahrnuje dodávání kompletních informačních systémů pro indickou železnici. Část výroby by přitom měla být lokalizována.

Podmínkou zakázek je výroba částečně přímo v Indii

AMiT platí v Indii za technologického lídra, nový obchod v řádech stovek milionů korun upevní jeho pozici. „V Indii se masivně investuje do rozvoje a modernizace železnice i metra. Z Evropy a světa navíc přebírají i bezpečnostní standardy, které jsou u nás celosvětově na nejvyšší úrovni. I proto je nám Indie blízká,“ říká Aleš Krutina, generální ředitel společnosti AMiT.

Spolupráce v Indii byla navázána už v roce 2016. Od té doby působí AMiT v železničním průmyslu na indickém trhu jako technologický lídr vedle Německa, Švýcarska a Francie. Jeho hlavní výhodou je zejména široké portfolio dodávaných produktů. „Podmínkou pro získání zakázky na dodávání kompletních informačních systémů je částečná lokalizace výroby přímo v Indii. Pro tu máme na trhu zajištěného servisního partnera,“ pokračuje Krutina. „Pokud náš partner získá zakázku, jsme připraveni zahájit kroky v přípravě lokalizace a příští rok začít s výrobou,“ dodává.

Loni firma utržila přes půl miliardy korun

Indický železniční průmysl vykazuje stabilní a rychle rostoucí vývoj, po Polsku a Turecku je pro AMiT exportní zemí s třetím nejvyšším obratem. AMiTu se však v posledních letech i navzdory covidu dařilo i v České republice. Rok 2022 společnost uzavřela s hospodářským výsledkem přesahujícím půl miliardy korun.

Centrály firmy jsou v Praze a Brně.

Společnost AMiT

Na českém trhu se pohybuje už od svého založení v roce 1992. Za více než tři dekády se firmě podařilo stát se významným výrobcem řídicích systémů pro průmyslovou automatizaci a elektroniky pro kolejová vozidla a veřejnou dopravu. V současnosti je řízena ze dvou hlavních centrál v Praze a Brně. Firma výrazně expanduje do zahraničí. Od loňského roku ji vlastní průmyslová investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP).

Zdroj: Tisková zpráva společnosti AMiT

Další články