Společnost Doosan Škoda Power vyrobí parní turbínu pro spalovnu South Clyde Energy Centre ve Skotsku. Ta bude od roku 2025 generovat ročně energii úměrnou spotřebě 70 tisíc domácností.

Vizualizace plánovaná spalovny v Glasgow.

Projekt spalovny South Clyde v Glasgow je další z řady plánovaných zařízení pro energetické využití odpadu v zemích anglické koruny. Ročně by měla zlikvidovat až 350 tisíc tun nerecyklovatelného odpadu ze skládek. Očekává se, že spalováním může do sítě dodat přibližně 45 MWh elektrické energie, což je ekvivalent spotřeby energie 70 tisíc domácností. První megawatty elektrické energie by měly být v komerčním provozu vyrobeny do konce roku 2025.

Společnost Doosan Škoda Power ve svém plzeňském závodě navrhne, vyrobí a dodá prověřený jednotělesový model turbíny DST-G20 s výkonem 45 MW. Součástí dodávky je rovněž převodovka, generátor a vzduchem chlazený kondenzátor. Škodovka je také zodpovědná za kompletní montáž a najíždění celého rozsahu dodávky.

Svým technickým řešením a rozsahem dodávky je skotský projekt pro South Clyde Energy Centre další důležitou referencí Škodovky v segmentu spaloven a zároveň pokračování expanze na trhu Velké Británie, kde společnost v současné době realizuje větší množství projektů v různém stádiu dodání.

Doosan Škoda Power

Tradiční plzeňský strojírenský podnik je aktuálně součástí nadnárodní skupiny Doosan Group. Je předním světovým výrobcem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parních turbíny a generátorů ve výkonovém rozsahu tři až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenosti a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, jaderné a solární elektrárny či spalovny.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Doosan Škoda Power

Další články