Společnost, která vyváží dveře do 13 zemí Evropy, chce posílit díky novému přímému zastoupení v Srbsku pozici na tamějším trhu. Získala také zakázku na dodávky pro prestižní rezidenční projekt Marina Dorčol.

V srbštině získaly dveře od české firmy reklamní přídomek „Vrata sa stilom“.

Největší český výrobce interiérových dveří, společnost Doornite, se již podruhé ve spolupráci s kanceláří CzechTrade zúčastnil největšího stavebního veletrhu na Balkáně – výstavy SEEBBE 2023 v Srbsku. V květnu, hned krátce po veletrhu, společnost otevřela v Bělehradě nový showroom.

Na veletrhu firma představila vstupní i interiérové dveře do bytů nebo laminátové a dřevěné plovoucí podlahy Floornite. Zájem návštěvníků přitáhly také třikrát lakované, prémiové bílé dveře Clara. „Dlouhodobě exportujeme téměř 60 procent naší roční produkce, což je přes zhruba 300 tisíc dveří a zárubní na Slovensko, do Rakouska, Německa, Beneluxu i do zemí bývalé Jugoslávie. Rozhodli jsme se založit vlastní pobočku v Srbsku, abychom v regionu zajistili nadstandardní úroveň servisu pro zákazníky,“ uvedl generální ředitel společnosti Pavel Šatný,

Firma vychází při otevření nového zastoupení i z kulturních zvyklostí Srbska. „V zemích na Balkáně je při obchodování kladen velký důraz na dobré vztahy a vybudovanou důvěru. I z tohoto důvodu zaměstnáváme v nové pobočce srbské pracovníky,“ říká obchodní ředitel společnosti David Krubner. „Náš přístup a ochota řešit netradiční požadavky nám pomohl i v jednání s developerem Sebre, který připravuje nejprestižnější rezidenční projekt Marina Dorčol v Bělehradě. Pro tuto významnou investiční příležitost jsme vyvinuli nový typ lakovaných dveří s výškou 2 400 milimetrů,“ pokračuje David Krubner.

Model ukazuje, jak má po dokončení vypadat Marina Dorčol s luxusními rezidenčními stavbami na břehu Dunaje.

Vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade Srbsko Martin Šmejc vidí v aktivitě výrobce dveří příklad pro další vývozce. „Naše podpora a úspěch české výrobní společnosti, která na srbský trh dodává produkty s vysokou přidanou hodnotou, jsou dobrým signálem i pro další exportéry,“ uvedl Martin Šmejc.

Společnost Doornite

Největší český výrobce dveří dodává interiérové dveře, zárubně a speciální dveře s požadavky na bezpečnost, útlum hluku, vlhkost a požární odolnost. Svou produkci vyváží do 13 zemí Evropy. S 220 zaměstnanci vyrobí ročně přibližně 580 tisíc produktů. Výrobní závod v Jihlavě má tradicí delší než 60 let.

(red)

Další články