Agentura CzechTrade rozšiřuje své zastoupení v Kanadě. Ve spolupráci s CzechInvestem bude podporovat exportéry ve sdílené zahraniční kanceláři v Torontu.

Toronto je téměř se třemi miliony obyvatel nejlidnatějším městem Kanady.

České firmy se zaměřením na inovace, IT, umělou inteligenci, kyberbezpečnost, udržitelnost či chytré zemědělství. Nejen takovým vývozcům nabídne podporu při exportu do Kanady nové zastoupení CzechTrade v Torontu. Jde o jednu ze 14 sdílených kanceláří, které CzechTrade sdíli společně s agenturou CzechInvest. Tato synergie není ojedinělá, společné prostory sdílí tyto agentury nejenom v zahraničí, ale také v sedmi regionech Česka.

V Torontu je mnoho firemních inkubátorů a akcelerátorů

Kancelář leží v blízkosti klíčových byznysových partnerů a událostí, a to v prostorách Generálního konzulátu České republiky v Torontu. Nové zastoupení CzechTrade bylo zahájeno v lednu tohoto roku s cílem rozvíjet perspektivní spolupráce českých exportérů v oblastech, které dominují teritoriu.

Zaměří se na inovativní odvětví. „Toronto nabízí aktivní inovační systém se širokým portfoliem inkubátorů a akcelerátorů, finanční podpory, důležitých mezinárodních hráčů a také kvalitních univerzit. Nabízí tedy českým firmám spoustu možností, ať už exportních nebo investičních, se kterými jim mohou obě agentury významně pomoci. Příkladem je koridor Toronto-Waterloo, po Silicon Valley největší a nejdynamičtější technologický klastr v severní Americe. Rozmanitost tohoto ekosystému, pokud jde o typy podnikání nebo odvětví, je obrovská a českým firmám odemyká řadu byznysových příležitostí,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade.

Ten připomněl, že CzechTrade v Kanadě již působí. Své služby nabízí ze zahraniční kanceláře v Calgary od roku 2009 se zaměřením na tradiční průmysly, jako je energetika, těžařský průmysl, strojírenství, lesnictví či zemědělství.

Kde jsou další sdílené kanceláře?

Spolupráce mezi agenturami CzechTrade a CzechInvest funguje v tuzemsku i zahraničí prostřednictvím společné sítě. CzechTrade poskytuje v devíti vybraných zahraničních kancelářích (Mexiko, Chile, Indie – Bengalúr, Singapur, Benelux, Francie, Španělsko, Itálie a Izrael) vedle exportních aktivit i investiční projekty. CzechInvest naopak poskytuje služby pro exportéry v Soulu, Tokiu, San Franciscu a New Yorku a nyní nově také v Torontu.

Kanada podporuje rozvoj startupů, v Torontu od 17. do 20. června proběhne například startupová konference Collision Conference za účasti českých firem. V tomto roce se také v rámci Exportního vzdělávání CzechTrade uskuteční webinář, který podnikatelům představí příležitosti ve východní Kanadě a proč má smysl se o teritorium zajímat.

Zdroj: Tisková zpráva agentury CzechTrade

Další články