V restauraci budou v nabídce tradiční česká piva i další nápoje. Také nábytek a ostatní designové vybavení ovšem ponese českou visačku.

Na osvětlení tradiční české hospody se podílejí svou produkcí čeští skláři.

Spolu se znovuotevřením vnitřních prostor restaurací, barů a tradičních hospod nastal ve Velké Británii čas na vyčíslení skutečných škod, které pandemická situace na sektoru pohostinství napáchala. Data od společnosti CGA & AlixPartners ukazují, že své dveře permanentně uzavřelo zhruba osm tisíc podniků, což je desetina všech zařízení s licencí podávat alkohol v celém Spojeném království.

Existenčním problémům čelilo velké množství podniků napříč celým sektorem, avšak bary a puby, které se soustředí primárně na alkoholické nápoje, zvládly situaci o něco lépe, než je tomu u restaurací.

Pokles počtu podniků v pohostinství není v Británii novinkou, jejich množství se snižovalo již od roku 2017. V době před pandemií se ale jednalo o velmi saturované segmenty jako například burger restaurace, zatímco nyní jsou dopady jasně viditelné i u podniků s jinak velmi nadějnou budoucností.

Interiér hospody je výhradně z českých výrobků

Situaci v britském pohostinství sledují také čeští výrobci piva, pro které je Spojené království významným exportním trhem. Ti budou mít teď příležitost prezentovat své pivní speciály v rámci nově otevřeného podniku Pivo Czech Beer Hub, což je byznysové místo přenesené do prostředí hospody.

Přečtěte si více o ostrovním úspěchu pivní značky Kanec, která bude také v nabídce české hospody.

Designový interiér byl sestaven pouze z českých výrobků. Na projektu participují skláři, porcelánka, designéři, výrobci nábytku, podlah a vybavení do kuchyní a český národní pivovar. Společný projekt podporují a organizačně zaštiťují Czech Beer Alliance spolu s právníkem Filipem Čeladníkem. Koncept vznikl v kooperaci s kanceláří CzechTrade v Londýně s cílem podpořit budování dobrého jména českého řemeslného piva ve spojení s interiérovým designem a vybavením do hotelnictví a gastronomických provozů.

Jiří Rak, CzechTrade Spojené království

Komplexní informace o Velké Británii hledejte na BusinessInfo.cz

Další články