z 4

V obchodu s Ukrajinou zatím panuje klid

Ani přes obavy z případného vojenského konfliktu mezi Ruskem zatím na Ukrajině nejsou patrné změny na chodu běžného života obyvatel nebo na obchodu s touto zemí. Čeští exportéři by ale měli přesto zohlednit možné riziko při uzavírání smluv.

Co čeká exportéry v roce dvojek?

Silná koruna, vysoká inflace, nedostatek lidí i materiálu. Vývozce čeká v roce 2022 spousta problémů. Aktuální čísla ale ukazují, že by se český export mohl začít brzy dostávat z nejhoršího ven.

Španělsko chce založit vlastní kosmickou agenturu a vypustit raketu do vesmíru

Země na Pyrenejském poloostrově má velké ambice v kosmickém programu. Chystá také velké investice do digitalizace i úplného přechodu na obnovitelné zdroje energie. V mezidobí ale zároveň modernizuje i jaderné elektrárny, což patří mezi příležitosti pro české dodavatele, říká ředitel...

Češi míří do Španělska s moderními technologiemi

Španělská ekonomika se otřepává z pandemie a země chce investovat do strukturálních změn. Pro české vývozce a investory jsou šance ve smart technologiích, vesmírném nebo automobilovém průmyslu, ale třeba i v oblasti biopotravin či hraček.

Exportní inkubátor v Bengalúru startuje

Pro české firmy a exportéry je určen Exportní inkubátor v indickém státě Karnataka, který byl otevřen na konci října. Oblast je nejdynamičtěji se rozvíjejícím regionem Indie.

Česko spouští nové inkubátory a služby na podporu exportérů

V Indii a ve Spojených státech se otevírají exportní inkubátory pro české firmy. Stát nabídl vývozcům v poslední době také další nové služby, jako jsou Market Entry nebo exportní KOMPAS, říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová.

z 4