Česká firma Passengera dodala kompletní digitální systém, který zajistí informace a zábavu pro cestující na luxusním plavidle společnosti Austal. Katamarán s kapacitou víc než 570 cestujících je určen pro trasu mezi ostrovy Tahiti a Bora Bora.

Katamarán má převážet cestující mezi dvěma ostrovy, které patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace Tichomoří.

Vody Francouzské Polynésie od června brázdí 66metrový luxusní katamarán, na němž se podílela česká společnost Passengera. Vysokorychlostní Austal Hull 425 je šestým plavidlem, které výrobce Austal dodal dopravci The Degage Group. Passengera zajišťuje digitální služby pro cestující. Těm umožní připojení k internetu skrze palubní Wi-Fi síť v pobřežních oblastech a dále infotainment portál, kde cestující během celé plavby najdou filmy, hudbu, hry a informace o plavbě v reálném čase.

Zábava na oceánu u Tahiti bude řízena z Prahy

Cena nového katamaránu, který vyplul pod označením Apetahi Express, přesáhla 20 milionů eur, což je asi 475 milionů korun. Na palubu se vejde 16 tun nákladu a 574 cestujících. „Nejnovější model katamaránu je působivý, jde o vysokorychlostní plavidlo pro přepravu mezi ostrovy s několika vnitřními a venkovními palubami pro cestující a velkým nákladním prostorem,“ uvedl Paddy Gregg, CEO společnosti Austal.

Dopravce plánuje katamarán schopný dosáhnout rychlosti 35,8 uzlu (asi 71 km/h) nasadit na lince mezi ostrovy Tahiti a Bora Bora dlouhé 277 kilometrů. „Specializujeme se na digitální služby pro cestující v hromadné dopravě, kam kromě vlaků a autobusů spadají i různé typy lodní dopravy. Spolupráce na spuštění katamaránu Austal Hull 425 byla pro náš tým zajímavou výzvou,“ uvádí k projektu CEO Passengery Jan Kolář a pokračuje: „Po zkušenostech z náročného horského prostředí alpských železničních tratí nebo z pouštních měst na Blízkém východě jsme si i zde znovu potvrdili, že naše řešení je dostatečně univerzální. Brzy tak budeme z Prahy nabízet kvalitní digitální zážitky cestujícím při zaoceánských plavbách mezi ostrovy Tahiti a Bora Bora.“

Digitální systém od Passengery kombinuje praktické funkce, informace a zábavu pro cestující.

Systém funguje i mimo dosah signálu

Česká společnost australskému výrobci lodí Austal dodala digitální řešení využívající její hardwarové zařízení, gateway Passengera G7, které je postaveno na platformě společnosti Intel. Toto zařízení se na palubě katamaránu stará o internetovou konektivitu tam, kde je signál mobilních operátorů, a po celou dobu plavby i o provoz infotainment portálu dostupného skrze palubní Wi-Fi síť. Cestující tak mohou sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát hry a procházet informace o plavbě, i když je loď zrovna mimo pokrytí signálu.

V případě jakéhokoliv hlášení jsou cestující upozorněni přímo v aplikaci. Pro dopravce dodala česká společnost i modul umožňující pokročilou správu a monitoring využívání digitálních služeb na palubě, včetně lokálního CMS pro správu obsahu posádkou.

Firma Passengera

Na digitální služby společnosti lze narazit ve vlacích v České republice, v evropských Flixbusech, v ikonických vlacích Bernina, Glacier a GoldenPass Express ve Švýcarských Alpách, ve vlaku na peruánské Machu Picchu a brzy také v turistických vlakových linkách Great Journeys křižujících přírodní krásy Nového Zélandu. Vedle toho společnost pracuje na digitalizaci hromadné dopravy ve futuristickém srdci Blízkého východu, v saúdskoarabském Rijádu.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Passengera

Další články