Škoda Group založila novou dceřinou společnost se sídlem ve Vídni. Tato dcera přebírá 40 zaměstnanců a část aktiv společnosti Molinari Rail Austria.

Současné jádro pracovního týmu skupiny Škoda Group v Rakousku.

Škoda Group převzetím aktiv firmy Molinari Rail výrazně posiluje svoji pozici v oblasti technického projektování a designu. Získává zkušený tým, který bude pracovat jak na zakázkách v rámci skupiny, tak i na vlastních projektech „Tato nová akvizice je jasnou ukázkou naší práce a posilování pozice Škoda Group na trzích západní Evropy a zapadá do námi vytyčené strategie. Jsem rád, že jsme touto akvizicí získali tým 40 velmi zkušených projektantů,“ říká Mike Niebling, President West Region Škoda Group, pod kterého spadá i vedení rakouské pobočky.

Vedle Vídně skupina získává i pobočku v tyrolském Schwazu

Převzetím zaměstnanců a části aktiv Molinari Rail Austria, která se v listopadu roku 2022 dostala do insolvence, získává Škoda Group dvě nové lokality. Hlavní sídlo její rakouské dceřiné společnosti se nachází ve Vídni a pobočka je v tyrolském městě Schwaz.

Nová dceřiná společnost bude mít velkou samostatnost v rámci svého byznysu a expertízy, ale bude se také podílet na aktivitách celé skupiny. „Těšíme se na spolupráci s novými kolegy, kteří zajisté díky svému know-how přinesou nové myšlenky a nápady. Výzvou pro ně bude jistě i to, že budou pracovat jak na projektech v rámci skupiny, tak i na projektech, které již mají rozpracované pro své další zákazníky. Naším cílem je také realizovat zakázky, které byly v době podpisu rozjednané,“ doplňuje Andreas Maroschik, President Rolling Stock Development ve Škoda Group.

Škoda Group

Mezi výrobky Škoda Group patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, elektrobusy a trolejbusy, ale i řídicí a pohonné systémy pro dopravní systémy. V České republice má skupina několik výrobních areálů, jeden provozuje také ve Finsku. Obchodní jednotky má pak skupina také v Německu, Itálii, Rakousku, Maďarsku a dalších zemích. Ve svých společnostech zaměstnává osm tisíc pracovníků. Do výzkumu a vývoje skupina investovala v roce 2021 víc než dvě miliardy korun.

Zdroj: Tisková zpráva skupina Škoda Group

Další články